Dům RUBIK
Menší, přesto velkorysý
Mnoho klientů si představuje svůj dům velkorysý. Chtějí za těžce vydělané peníze dostat, pokud možno, co nejvíce. Většina z nich má ve svých představách rozlehlý dům, s mnoha metry čtverečními, i když vlastně pro ně nemají smysluplné využití. Někdy je k tomu vede vidina oslňování návštěv, někdy jejich vlastní vkus a výsledný pocit bydlení v reprezentativním sídle. Je ale nespočet metrů čtverečních opravdu důležitý pro kvalitní výsledek?
Moderní jednoduchý dům s plochou střechou o zastavěné ploše 82 m2, půdorysem o rozměrech 8,5 x 9,5 m blížícím se čtverci a podlahové ploše okolo 120 m2 Vám nabídne vše potřebné, včetně pocitu velkorysosti, ovšem díky své kompaktnosti bude úsporným řešením jak pro výstavbu, tak pro následný provoz domu. Dům je zpracován ve dvou verzích a je pouze na klientovi, která z nich mu bude bližší.
Neměnným a silným základem dispozice domu je přízemí, kde se nachází opravdu velkorysý společenský pokoj. Tento nabídne dostatek prostoru pro početné návštěvy, ale i pro soužití rodiny samotné. Silné propojení zahrady s touto místností je samozřejmostí. Velmi praktické je i optické propojení závětří domu s kuchyní. Daný výhled z kuchyně nabídne dokonalý přehled jak o dění uvnitř domu, tak o dění před ním. Jednotlivé varianty řešení půdorysu se poté odvíjejí od nejvýraznějšího prvku domu, kterým je veliké rohové prosklení přes obě podlaží.
Orámování z šedého plechu ještě více zvýrazní tento důležitý prvek a zároveň napomáhá pocitu „vyseknutí“ rohu domu. Výsledkem je opravdu silně pohledově propojený exteriér s interiérem domu. Rohové prosklení respektují obě možné varianty dispozice, každá ho však využívá svým osobitým způsobem. Můžete se rozhodnout, zdali upřednostníte společné prostory domu, ve kterých trávíte nejvíce svého času nebo si vytvoříte opravdu luxusní ložnici se svou vlastní koupelnou a šatnou.
První variantu jsem vytvořil s galerií a otevřeným prostorem nad jídelní částí společenského prostoru. Vznikne tím krásný vzdušný prostor přes dvě podlaží s využitím galerie místo chodby v patře. Díky tomuto řešení si naplno užijete velikého prosklení a výhledu do zahrady prakticky při jakémkoliv pohybu v domě. Výška stropu nad jídelním stolem umocňuje důležitost daného místa. Ať už budete chtít vytvořit atmosféru slavnostní večeře či si jen užívat příjemných klidných snídaní s výjimečným výhledem, toto místo bude rozhodně to pravé.
Druhá varianta nenabízí prostor přes dvě podlaží a galerii, o to více prostoru a komfortu však nabízí v soukromých pokojích. Dětské pokoje jsou mírně větší, nejdůležitější změny jsem však navrhl v části pro rodiče. Prosklený roh v druhém podlaží jsem celý přiřadil ke zvětšené ložnici. Výsledkem je prakticky neomezený výhled z postele ven, který může nabídnout jen málo který dům. Pocity obestavění zdmi tady naprosto odpadají a člověk získá nadstandardně prosvětlený a příjemný prostor.
Samozřejmě v případě potřeby není problém okno zaclonit žaluziemi, roletami či pěknými závěsy. Obavy o ztrátu soukromí jsou tedy zbytečné. K ložnici přibyla také šatna, přes kterou se do ložnice vstupuje a bude oblíbeným místem každé paní domu. Dalším nezbytným prvkem u takto velkorysé ložnice je menší soukromá koupelna pouze pro rodiče, která poskytne příjemný standard moderního bydlení. Ať už se Vám zalíbí jedna či druhá z variant, obě řešení domu budou Vaší dostupnou cestou pro vstup do luxusního bydlení.
”Pokud stavebník uvažuje o domě jako o budoucím majetku, nikdy nepostaví svůj dům jako dřevostavbu.”Miroslav Lebl, hlavní finanční analytik
chci více informací
o tomto domě
Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 20.3.2017.
Aktualizováno: 20.3.2017
zpět