Dům LUKÁŠ 24

Lukáš 24 je ideální volbou, pokud hledáte nevšední bydlení, které nabídne něco navíc oproti ostatním domům. Z venku vypadá jako normální moderní dům. Kdo by však chtěl soudit pouze podle vnější obálky, silně by se zmýlil. Hlavní překvapení domu se ukrývá uvnitř. Přímo doprostřed domu jsem vnesl malý kus přírody.

Dům Lukáš 24 Dům Lukáš 24 Dům Lukáš 24

Toto zelené srdce domu v podobě malého atria posouvá dům mezi velmi zajímavé a luxusní bydlení. Opravdu zásadním způsobem je tímto změněna role chodby domu, která kromě propojení místností v domě, zvládá propojit uživatele s přírodou kdykoli do ní vejdou. Ať už bude sněžit, pršet či naopak bude venku krásné slunečno a rostliny budou kvést, vy si tyto okamžiky užijete i v momentech, kdy byste byli u jiných domů zavření uprostřed tmavé podlouhlé místnosti.

Dům Lukáš 24

Kromě výhledu do zelené oázy vám chodba nabídne také stránku praktickou. Tou jsou dlouhé vestavěné skříně, které uskladní vše, co budete potřebovat. Když se vydáme od atria směrem na jih do zahrady, dostaneme se do druhé nejdůležitější místnosti v domě.

Dům Lukáš 24

Prostorný obývací pokoj s jídelnou a kuchyní využívá převážnou většinu jižní fasády domu směřující do zahrady. Veliké propojení tohoto pokoje se zahradou francouzskými okny jsem bral jako samozřejmost, hezkým detailem navíc je zde průhled skrze atrium do chodby. Díky tomuto budete mít z obýváku přehled o dění v celém svém domě.

Dům Lukáš 24

Další rozložení místností domu jsem navrhl tak, aby nabízelo velmi pohodlný provoz domu. Na východní straně domu je ložnice rodičů. Ta má jak okno sahající pro ranní východní slunce, tak i druhé směřované na sever pro přímý kontakt se vstupem do domu. U ložnice je pak umístěna soukromá koupelna, bez které bych si takovýto dům snad ani nedovedl představit. Koupelna je pojata velmi komfortně. Vedle toalety a dvojumyvadla je umístěna prosklená zástěna, která vytváří luxusní „walk-in“ sprchový kout.

Dům Lukáš 24

Aby bylo zajištěné soukromí pro hlavní ložnici, jsou dětské pokoje s vlastní koupelnou umístěny na druhé straně domu. Západní část dispozice nabídne dětským pokojům kromě soukromí také příjemné proslunění odpoledním sluncem. A právě odpoledne tráví děti ve svém pokoji nejvíce aktivního času. Oba dětské pokoje mají francouzská okna umožňující okamžitý vstup do zahrady, která bude jejich druhou hernou či později místem pro odpočinek. Pro úplné dotvoření kvalitního návrhu domu jsem doplnil technickou místnost či šatnu umístěnou vedle zádveří a jedno samostatné WC hned vedle obývacího pokoje. Nyní stačí pouze najít vhodný pozemek a nastěhovat se.

Dům Lukáš 24 Dům Lukáš 24

”Pokud stavebník uvažuje o domě jako o budoucím majetku, nikdy nepostaví svůj dům jako dřevostavbu.”Miroslav Lebl, hlavní finanční analytik

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 20.3.2017.
Aktualizováno: 20.3.2017 zpět

http://nove-domy-jaro-2017.ekonomicka-stavba.cz/dom-lukas-24.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.