Dům LUCIE 40

Základní myšlenkou pro návrh domu bylo vytvoření příjemného a nekomplikovaného bydlení v přízemním domě s vlastní garáží. Mít vlastní garáž přístupnou suchou nohou z domu je velmi komfortní, zároveň však garáž umístěna přímo do domu přináší mnoho komplikací.

Dům Lucie 40 Dům Lucie 40

Nejlepším řešením pro tuto situaci je nový dům Lucie, který má garáž odtaženou od obytných místností, přesto stále dostupnou suchou nohou. Hmota domu vznikla umístěním dvou kvádrů vedle sebe. První z nich má funkci obytnou, druhý plní funkci parkování a úložného prostoru. Propojení těchto původně samostatných částí probíhá pouze v úrovní střechy. Zastřešený prostor mezi hmotami vytváří velmi příjemné závětří, ze kterého se dostanete buďto do jednoho z výše zmíněných kvádrů nebo dále směrem do zahrady na letní terasu. Díky propojení části pro bydlení a garáže vzniká ucelený a na pohled větší dům. Vzniklý půdorysný tvar do L vytváří skvělé, ze dvou stran kryté, místo pro posezení na terase.

Dům Lucie 40

Půdorys domu jsem řešil s velikým důrazem na praktičnost. Na podlahové ploše o 90 metrech čtverečních je rozloženo bydlení pro čtyřčlennou rodinu, včetně často požadované technické místnosti. Vstupní hala není rozdělena na více malých chodeb a zádveří, naopak je jednou větší reprezentativní místností, ze které se dostanete do dětských pokojů, koupelny, technické místnosti, toalety a obývacího pokoje.

Dům Lucie 40

Obývací pokoj je v každém domě velmi důležitou místností, proto se mu i tady dostalo patřičné pozornosti. Jeho velikost je nadstandardní a podlahová plocha sahá přes 30 metrů čtverečních. Opticky bude ovšem obývací pokoj působit ještě mnohem větším dojmem a to díky velikému rohovému prosklení, které místnost krásně prosvětlí a otevře ven do zahrady. Terasa se v letních měsících stane doslova součástí vašeho „obýváku“ a podstata bydlení v rodinném domě s vlastní zahradou se maximálně naplní.

Dům Lucie 40

Umístěním jídelního stolu do proskleného rohu jsem vytvořil krásné prostředí pro společné chvíle s rodinou či blízkými přáteli. V přímém dosahu od stolu je umístěna kuchyňská linka, která je zároveň velmi blízko k posezení na terase. Přenášení ranní kávy či čaje na terasu se tak stává otázkou pár kroků. Jako poslední nám zůstává ložnice rodičů. Pro maximální spokojenost budoucích majitelů domu jsem do ložnice umístil velikánskou šatní skříň, stolek na líčení či počítač a dva metry široké francouzské okno, přes které budete mít parádní výhled z postele ven.

Dům Lucie 40 Dům Lucie 40

”Pokud stavebník uvažuje o domě jako o budoucím majetku, nikdy nepostaví svůj dům jako dřevostavbu.”Miroslav Lebl, hlavní finanční analytik

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 20.3.2017.
Aktualizováno: 20.3.2017 zpět

http://nove-domy-jaro-2017.ekonomicka-stavba.cz/dom-lucie-40.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.